FAQ

Často kladené otázky

Máte otázku, my máme odpovede

Je Hypomo bezpečné?

Hypomo je certifikovaným finančným agentom v Národnej banke Slovenska. Naše registračné číslo je 231967, ktoré môžete skontrolovať na oficiálnej webovej stránke Národnej banky.


Medzi našich investorov patrí MKB banka, jedna z najväčších maďarských bánk.

Môže mi Hypomo pomôcť získať certifikát o predschválenej hypotéke s predschváleným úrokom ?

Áno, spoločnosť Hypomo Vám môže pomôcť získať certifikát na hypotekárny úver v banke. Tento certifikát Vám môže urýchliť proces kúpy nehnuteľnosti a znamená pre realitného agenta a majiteľa nehnuteľnosti, že máte vážny záujem o kúpu. Je to taktiež záruka, že celý proces vybavovania úveru po prevod peňazí na účet majiteľa nehnuteľnosti sa zrealizuje bez problémov.

Bude mi Hypomo účtovať nejaké poplatky za služby?

Naša služba je pre vás 100% bezplatná. Dostaneme províziu od bánk - tento spôsob príjmu je bežný pre finančných agentov a nemá žiadny vplyv na Vašu hypotéku.

Ponúka Hypomo priamo hypotéky?

Nie neponúkame priamo hypotéky. Namiesto toho vám pomôžeme porovnať úrokové miery pre hypotéky od slovenských bánk, s cieľom určiť a nájsť najlepšiu hypotéku na základe Vašej osobnej situácie.

Aké typy hypoték ponúka Hypomo?

Spoločnosť Hypomo v súčasnosti ponúka hypotéky od slovenských bánk. Typy nehnuteľností, pre ktoré Vám Hypomo pomôže so žiadosťou o hypotéku:

  • apartmány
  • byty
  • domy
  • developerské projekty
  • pozemky
Ako sa Hypomo líši od tradičných maklérov?

Tradiční hypotekárni agenti sú motivovaní tým, že získajú najvyššiu províziu a nie vždy Vám poskytnú najlepšiu ponuku. Hypomo neposkytuje našim hypotekárnym agentom províziu. Naši sprostredkovatelia hypotekárnych úverov sa snažia získať najlepšiu úrokovú sadzbu. Odmeňujeme našich agentov na základe Vášho ohodnotenia.

Ako sa Hypomo líši od iných hypotekárnych agentov, ktorý porovnávajú hypotéku na ich web stránkach?

Iní hypotekárny agenti, ktorí Vám zobrazia porovnanie hypoték na web stránke, neporovnávajú úrokové sadzby hypoték, ktoré sú prispôsobené Vašej situácii. Taktiež Vám iné webové stránky neumožňujú priamo podať a pripraviť žiadosť o hypotéku s potrebnými dokladmi online, ale skôr Vás požiadajú, aby ste poskytli Vaše telefónne číslo, aby Vám mohli zavolať a stretnúť sa s Vami osobne a spracujú Vašu žiadosť o hypotéku starým a zdĺhavým spôsobom. Tento proces zvyčajne trvá až dva týždne. Na porovnanie, ako prvý a jediný online finančný agent na Slovensku, Hypomo Vám nielen ukáže úrokové sadzby hypoték, ktoré sú prispôsobené Vašej situácii, ale tiež Vám umožní priamo požiadať o hypotéku podľa vášho výberu, úplne on-line - všetko za menej ako 10 minút, tu môžete začať!

Dostanem lepšiu úrokovú sadzbu podaním žiadosti o hypotéku priamo v banke?

Spoločnosť Hypomo Vám môže pomôcť získať rovnakú úrokovú sadzbu a aj lepšiu úrokovú sadzbu ako keby ste požiadali o hypotéku priamo v banke.
Vďaka našim blízkym vzťahom s partnerskými bankami a správnemu vyplneniu žiadostí o hypotéku Vám spoločnosť Hypomo pomáha zabezpečiť najlepšiu úrokovú sadzbu.
Všimli sme si, že jedným z najčastejších dôvodov, prečo niektorí ľudia majú schválenú vyššiu úrokovú sadzbu alebo dokonca ich žiadosť o hypotéku bola zamietnutá v banke, je nesprávne vyplnenie žiadosti o hypotéku a chýbajúce dokumenty v prílohách. Naši odborníci na hypotéku Vám pomôžu vyriešiť tento problém.

Ako funguje proces v Hypomo?

Hypomo Vám umožňuje pripraviť žiadosť o hypotéku do 10 minút. Akonáhle sa zaregistrujete, náš online systém Vám pomôže porovnať ponuky od slovenských bánk, a to predtým, než Vám ukáže najvhodnejšiu hypotéku na základe Vašich parametrov. V pokračovaní v procese prípravy žiadosti o hypotéku si môžete vybrať banky, u ktorých by ste chceli podať žiadosť o hypotéku.